28 Ocak 2016 Perşembe

Chanel'in Bebek Evi :)(:Karl Lagerfeld liderliğindeki Chanel Haute Couture 2016 İlkbahar/Yaz defilesi 'Bebek Evi' tasarımındaki sahnede modaseverler ile buluştu.


Ekoloji ve sürdürülebilir yeşil yaşam temasıyla gerçekleşen defilede Kendal Jenner ve ilk defa yer alan Gigi & Bella Hadid kardeşler yer aldı.

Yapay çimlerle tasarlanan podyum, defileyi dev bir bahçeye dönüştürdü. Podyumda kullanılan set tasarımlarının daha sonra geri dönüştürüleceğini belirtmeyi ihmal etmeyen Lagerfeld, doğa temasını tasarımlarına da taşıdı.Tüvit kumaşlardan yine vazgeçemeyen Karl'ın, fildişi ve altın renklerine verdiği yoğunluk gözlerden kaçmadı. Bu sezon minilerin aksine uzun boyda etekler podyumda boy gösterdi. Kayık yaka formuna ceketlerde yer veren Chanel; yeni koleksiyonunda boncuk, çiçek ve inci işlemeleriyle göz doldurdu.

Sezonun trendi olacağı beklenen, zamanında İngiltere'de kraliyet kıyafetlerinde çok sık kullanılan yuvarlak hatlı büyük kol detayları tasarımlarda nokta vuruşu olarak karşımıza çıkıyor.AY'M - designbyAYCİNMUTLU


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder